Profesjonalna firma sprzątająca.

Drewniane meble ogrodowe; czyszczenie, pielęgnacja

Przydomowe ogrody – mniej lub większe, ale także balkony i loggie w budynkach wielomieszkaniowych, są wspaniałym miejscem do odpoczynku oraz spotkań towarzyskich. Ustawiamy tam więc stoły, krzesła, fotele. Coraz większym powodzeniem cieszą się meble ogrodowe wykonane z drewna lub z rattanu.

Rattanowe

Nazwą Rattan określa się wiele gatunków palm pnących pochodzących z Azji Południowo-Wschodniej oraz pozyskiwany z nich surowiec wykorzystywany w np. w plecionkarstwie. Meble wykonane w tej technice, z tego materiału, należy utrzymywać w czystości, minimalizować wpływ zmiennych warunków atmosferycznych – NALEŻY UNIKAĆ ZMOCZENIA MEBLI.

Drewniane

Osobną grupę stanowią meble wykonane z drewna, schody

Tradycyjnie wykonywane były one z drewna gatunków rodzimych i nadal wiele ogrodów zdobią stoły lub ławy sosnowe czy dębowe.

W masowej sprzedaży przeważają jednak głównie meble wykonane z drewna tekowego. Teczyna, drzewo tekowe rośnie na obszarach południowej i południowo-wschodniej Azji, jest więc gatunkiem egzotycznym. Wykorzystywane jest do budowy tarasów, ale i np. pokładów statków żaglowych. Jednak dzięki swym właściwościom: podatność na gięcie, kształtowanie i duża wytrzymałość, stosuje się ten materiał szeroko do produkcji mebli.

Meble tekowe znacznie lepiej znoszą zmienne warunki atmosferyczne. Są trwałe i wytrzymałe. Podlegają jednak tym samym procesom, co deski tarasów oraz wszelkie powierzchnie wykonane z drewna. Wystawione w ogrodach, czy na tarasach otrzymują wraz ze słońcem dawkę promieniowania UV, deszcz i zmienna temperatura otoczenia wpływają na trwałość powierzchni. Z czasem drewno może szarzeć, środki, którymi zabezpieczono meble tracą swoją skuteczność.

W takiej sytuacji również mamy dla Państwa rozwiązanie. Przez lata naszych działań, zdobyliśmy duże doświadczenie w odpowiedniej pielęgnacji wszystkich typów meble ogrodowych.

Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuję