Profesjonalna firma sprzątająca.

TECHNOLOGIA SCOTCHGARD FIRMY 3M

Marmur to jeden z najstarszych i najpiękniejszych materiałów stosowanych również do wykonania posadzek w obiektach.

Wyzwaniem dla osób administrujących takimi obiektami jest utrzymanie i podkreślenie atrakcyjności kamienia. Przekonacie się Państwo, że samo klasyczne sprzątanie nie wystarcza.

Każda posadzka kamienna ulega zniszczeniu, marmur jako skała wapienna, tak naprawdę jest bardzo delikatna – podlega wycieraniu, łatwo przyjmuje / pochłania brud i wodę. Stosowanie tradycyjnych, konwencjonalnych środków i metod utrzymania, w ekstremalnych przypadkach może nawet potęgować negatywny wpływ na kamień.

Jest jednak sposób aby temu zapobiec. Firma 3M opatentowała technologię Scotchgard™. Jest to prawdziwa rewolucja w zakresie renowacji i zabezpieczania posadzek kamiennych. Z naszej wiedzy jako praktyka wynika, że jest to metoda najskuteczniejsza.

Innowacyjna technologia renowacji posadzek


Dotychczas stosowane metody krystalizacji powodują zniszczenie warstwy powierzchniowej kamienia. Mamy tu do czynienia z zachodzącą reakcją chemiczną. Powtarzanie tego procesu w perspektywie czasu powoduje de facto kolejne niszczenie posadzki.

Na czym polega rewolucja Scotchgard? Mamy tu do czynienia z zupełnie innym sposobem patrzenia na zagadnienie zabezpieczenia podłoża. Przestajemy to podłoże niszczyć a zaczynamy je ochraniać, budować warstwę osłaniającą / impregnującą – przy tym bardzo trwałą.

Marmur jest dokładnie czyszczony. Wykonanie szlifu usuwa powstałe rysy, wnikające zanieczyszczenia. Powracamy do pierwotnej, naturalnej struktury kamienia – takiej jaką miał po opuszczeniu zakładu kamieniarza. Otwieramy kamień do trwałego związania z warstwą zabezpieczającą.

I teraz przychodzi czas na Scotchgard. Delikatną substancję rozprowadzamy równomiernie po powierzchni posadzki. Dzięki temu zabiegowi powstaje warstwa delikatnego filmu ochronnego. Teraz cały ruch będzie odbywał się po tej bezbarwnej warstwie, chroniąc marmur.

Dzięki zastosowaniu technologii Scotchgard™ firmy 3M przywracamy posadzce pierwotne naturalne piękno, wydobywając pełnię kolorystyki. Dodatkowo poprawiamy bezpieczeństwo – powłoka Scotchgard™ posiada bardzo dobre właściwości anty-poślizgowe (jest to potwierdzone odpowiednimi certyfikatami).

Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuję