Profesjonalna firma sprzątająca.

Mycie elewacji budynków, murowanych ogrodzeń

Niezależnie od tego z jakiego materiału wykonano budynek, wymaga on naszej stałej troski. Piękna elewacja tuż po zakończeniu budowy, z czasem wymaga przeprowadzenia zabiegów pielęgnacyjnych. Nie zawsze trzeba od razu dokonywać odnowienia, w większości przypadków wystarcza wyczyszczenie lub umycie.

Dlaczego ściany się brudzą? Co wpływa na ich stopień zabrudzenia? – często słyszymy od naszych Klientów tego typu pytania.

Oczywiście powodów jest wiele. Od najbardziej trywialnych jak chociażby usytuowanie budynku i co za tym idzie negatywny wpływ otoczenia. Poprzez wpływ warunków atmosferycznych. Kończąc na rodzajach tynków zastosowanych przy wykańczaniu ścian i ich podatności na zabrudzenia oraz poziomu nasiąkliwości. Mówiąc o rodzaju tynku, mamy na myśli zarówno materiał, jak i strukturę powierzchni.

Niezależnie jednak od wszystkiego, w którymś momencie stajemy przed koniecznością wyczyszczenia brudnej elewacji. Pozostaje tylko kwestia wyboru metody czyszczenia.

Pamiętajmy, że mycie elewacji to poważne przedsięwzięcie i wykonane nieprawidłowo może doprowadzić nawet do zniszczenia powierzchni, uszkodzenia struktury.

Nie istnieje jedna skuteczna metoda, za pomocą której można usunąć zabrudzenia wszelkiego typu.

Zarówno stosowanie chemii czyszczącej, jak i myjek ciśnieniowych wymagają odpowiedniej wiedzy oraz dużego doświadczenia.

Czyszczenie elewacji wykonujemy

  • przy użyciu myjki ciśnieniowej i specjalnego preparatu (wartość pH koncentratu 7) do usuwania: błota, mchu, sadzy, glonów, zabrudzeń olejowych, atmosferycznych i emisyjnych
  • przy użyciu pianownicy i specjalnego szwedzkiego preparatu do usuwania zielonych nalotów, pleśni, mchu i porostów z dachów, elewacji, ogrodzeń, murów, kostki brukowej i produktów wykonanych z kamienia. Zaletą tej technologii jest że już po kilku godzinach eliminuje glony, pełne przywrócenie oryginalnego koloru czyszczonej powierzchni następuje w przeciągu jednego miesiąca od momentu zaaplikowania preparatu. Ważne – preparat pozostaje aktywny na czyszczonej powierzchni do roku.


elewacja przed i po myciu


Dlatego też najlepiej skorzystać z usług fachowca.


Nasza firma posiada wieloletnie doświadczenie w wykonywaniu tego typu usług. Do czyszczenia elewacji strukturalnych używamy technologii zaczerpniętej ze Szwecji której największą zaletą że użyty środek nie tylko od razu czyści elewację ale proces czyszczenia trwa przez kilka tygodni a inicjowany jest działaniem światła słonecznego i temperatury. Naprawdę warto.

  • Dysponujemy profesjonalnym sprzętem.
  • Korzystamy z wysokiej klasy środków czyszczących wiodących producentów.
  • Nasi pracownicy są praktykami, posiadającymi wieloletnie doświadczenie w tego typu działaniach oraz systematycznie aktualizują swoją wiedzę podczas profesjonalnych szkoleń.

Zapraszamy Państwa do kontaktu.

 

Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuję