Profesjonalna firma sprzątająca.

Renowacja i olejowanie tarasów drewnianych

W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się tarasy drewniane. Deski tarasowe układane są zarówno obok wolnostojących domów, jak i na balkonach, a nawet na tarasach położonych na dachach budynków. Drewno doskonale komponuje się ze wszystkimi konstrukcjami architektonicznymi, łatwo daje się również wkomponować w obiekty natury. Ekologia to trend i wyzwanie naszych czasów, wszelkie konstrukcje wykonane z drewna wpasowują się w tę szlachetną ideę.

Deski drewniane podlegają jednak prawom natury i pod wpływem warunków atmosferycznych ulegają patynowaniu. Proces ten obserwowany jest jako szarzenie powierzchni tarasu, nie rzadko występuje również zazielenienie powierzchni lub wręcz porastanie mchem / glonami.

Nie jest to jednak sytuacja nieodwracalna – nasza firma oferuje usługi kompleksowej renowacji tarasów drewnianych oraz systematycznej ich pielęgnacji.

Pielęgnacja drewnianych tarasów


Aby taras cieszył nas przez lata swym pięknem oraz aby deski zachowały swoje właściwości, konieczne są systematyczne zabiegi pielęgnacyjne. Zależnie od lokalizacji tarasu, od jego otoczenia wskazane jest przeprowadzenie co najmniej raz w roku dokładnego czyszczenia i olejowania desek. W miejscach o podwyższonej wilgotności: okolice jezior i cieków wodnych, podmokłych łąk lub lasów, takie zabiegi powinno wykonywać się dwukrotnie w ciągu roku – wiosną i tuż przed jesienią.

Z obserwacji przyrody wokół nas widzimy, że największym wrogiem drewna są ogień i woda. Przed ogniem zabezpieczamy się stosując się do zasad ppoż.

Jeżeli chodzi o wodę, to prowadzi ona do rozwoju procesów gnilnych w drewnie oraz rozsadzania struktury drewna (zmiana skupienia wody w deskach pod wpływem temperatury). Najlepszym zabezpieczeniem przed wpływem wody (w różnej postaci) oraz działania promieni UV, jest nasycenie desek tarasowych olejami do drewna tarasowego. Tak, mówimy o nasyceniu desek olejem, gdyż tylko właściwie przeprowadzona czynność zaimpregnuje deski. 

Można powiedzieć, że każdy taras to „osobna historia”: inna lokalizacja, różne gatunki drewna z których wykonano deski, inne środki jakimi zabezpieczono (lub nie) taras pierwotnie. Wszystkie te aspekty mają wpływ na dobór metody renowacji tarasu.

Są przypadki, kiedy wystarczy przeprowadzić dokładne mycie z zastosowaniem profesjonalnych środków, a następnie w odpowiedni sposób nasycić deski olejem.

NIGDY NA TARASIE NIE STOSUJEMY MYJKI CIŚNIENIOWEJ.
Kaleczy ona deski rozrywając włókna drewna.   

 

 

 

 

 

 

Często mamy do czynienia z sytuacją, gdy deski poszarzały, czyli pokryły się patyną. Na części tarasu, szczególnie w miejscach zadaszonych, są pozostałości wcześniej stosowanych środków. Nie rzadko pojawiają się plamy po odpryskach warstwy zabezpieczającej.

W takiej sytuacji konieczne jest wykonanie maszynowego oczyszczenia tarasu. Oczyszczenie to wykonywane jest w procesie usuwania szlifem zniszczonej warstewki zewnętrznej desek. Zastosowanie specjalistycznego sprzętu oraz właściwie dobranych szczotek szlifujących gwarantuje, że nie zostanie osłabiona struktura deski oraz zachowane będą ryfle (jeżeli mamy do czynienia z deskami ryflowanymi).

Po zakończeniu szlifowania i po dokładnym odkurzeniu całej powierzchni, deski są nasycane olejem do tarasów.

Zabezpieczenie drewna tarasowego


Do zabezpieczania drewna tarasowego stosujemy produkty renomowanego francuskiego koncernu Blanchon. Oleje do drewna tarasowego są wyłącznie mieszanką olei naturalnych. Gwarantuje to, że są  ekologiczne i w pełni bezpieczne dla środowiska. Dysponujemy kilkoma wariantami kolorystycznymi, dzięki czemu możliwe jest dostosowanie barwy desek tarasowych do życzeń Klienta oraz otoczenia i architektonicznego i naturalnego.

Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuję