Profesjonalna firma sprzątająca.

Zabezpieczanie i czyszczenie podłóg, parkietów

Deski podłogowe ze względu na materiał [wymiar deski i gatunek] należą do najdroższych powierzchni podłogowych. Odporne na zmiany temperatur i wilgotność są deski pozyskane z drewna egzotycznego np. merbau, czy też drewna tekowego w przypadku drewna krajowego najlepiej sprawdzają się deski dębowe.

Parkiety układane są w różne wzory: jodełka, cegiełka lub szachownica. W czasie układania można łączyć różne odcienia drewna tworząc piękne wzory, przy układaniu kompozycji bardzo ważne jest by zastosowane elementy miały porównywalną twardość.

 

Parkiet przemysłowy to wąskie ale długie klepki układane wzdłuż ścian lub pod kątem

Mozaika to płytka z listewek, jest cieńsza i krótsza niż parkiet

Deski warstwowe jak sama nazwa wskazuje zbudowane są kilku warstw, ostatnia warstwa jest polakierowana lub po-olejowana.

Wiemy już jaką podłogę mamy ale czy wiemy na co zwrócić uwagę i co zrobić by cieszyć się jej wyglądem przez wiele lat ? Jeżeli nie zastosujemy się do zaleceń producenta na podłodze powstaną nie tylko plamy, ale i rysy, wytarcia czy zmatowienia.

 

W przypadku każdej podłogi najważniejsze jest
jej zabezpieczenie

  • przed piachem - stosując wycieraczki i maty oraz regularnie odkurzając lub mopując na sucho
  • przed rysami i uszkodzeniami mechanicznymi - zabezpieczając grubymi podkładkami filcowymi meble krzesła, fotele, stoły .. oraz stosując maty ochronne np. pod fotelami na kółkach
  • przed nadmiarem wilgoci. Gdy jest za wilgotno podłoga może zacząć pęcznieć a gdy jest za mało może się kurczyć i wówczas powstaną szpary
  • regularne odnawianie specjalnymi preparatami warstwy lakierowej. W tym wypadku same preparaty nie wystarczą, potrzebne są maszyny które przygotują tj. wyczyszczą podłogę (środek do okresowego stosowania jego zadaniem jest usunięcie z podłogi pozostałości po środkach i pastach),  a po nałożeniu środka zabezpieczającego utrwalenie maszyną wysokoobrotową.

Pominięcie tego procesu narazi nas na konieczność cyklinowania podłogi i jej całościowego lakierowania


Regularne odnawiania warstwy olejowej w 3 etapach

  • Etap 1 maszynowe wyczyszczenie podłogi i jej dokładne odkurzenie.
  • Etap 2 nałożenie oleju dopasowanego do rodzaju drewna, wybranego koloru oraz zaleceń producenta podłogi.
  • Etap 3 po wyschnięciu maszynowe wypolerowanie, którego celem jest nie tylko zebranie nadmiaru preparatu ale i jego utrwalenie tzw. zapieczenie w drewnie.

Kiedy i jaki środek należy zastosować uzależnione jest od stopnia natężenia ruchu na naszej podłodze i oczywiście zaleceń producenta / instalatora podłogi. Pamiętajmy: nie każdy preparat do podłogi lakierowanej czy olejowanej będzie się nadawał do naszej podłogi a nawet może ją uszkodzić narażając nas na duże koszty.

Dlatego tak ważne jest przestrzeganie zaleceń producenta podłogi w zakresie jej czyszczenia oraz konserwacji. 

Skontaktuj się z nami, pomożemy Ci dobrać najlepszą metodę
czyszczenia, zabezpieczenia Twojej podłogi & parkietu

Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuję